SELECT * FROM aktualnosci WHERE id_aktualnosci = '5' Czerwiec 2017 - program imprez - Moje Świnoujście
przewodnik subiektywny pisany przez Was dla Was

Czerwiec 2017 - program imprez

2017-06-14 12:06:14 / 486

Mimo, że czerwiec to dopiero początek sezonu, to już bardzo dożo się dzieje.

Zapraszamy do zapoznania się z programem czerwcowych imprez:

  • 01-06.06. czwartek - wtorek

Babolat ITF Seniors Świnoujście-Ahlbeck 2017 -gry w kategoriach od +35 do +85 i open

Korty tenisowe, ul. Matejki 17
Impreza według oddzielnego planu, na mecze wstęp wolny
Więcej na: itf.babolat.pl

  • 01.06. czwartek

 Sonata Scrabble godz. 18.00 - spotkanie przy Scrabble dla wszystkich

Cafe Sonata, ul. Marynarzy 7

Organizator: Cafe Sonata

Wstęp wolny

  • 02.06. piątek

 Letnia piosenka i poezja godz.17.00

koncert z udziałem m.in. chóru Julin z Wolina
Filia MDK Przytór, ul. Zalewowa 40
Organizator: Miejski Dom Kultury

Wstęp wolny

  • 03.06. sobota

 Parkrun Świnoujście godz. 09.00

Start - wejście do Parku Zdrojowego, ul. Bolesława Chrobrego, od strony północnej

Organizator: Parkrun Świnoujście

Więcej na stronie: www.parkrun.pl/swinoujscie

Wyspy Sportu - Walk, Run, Bike

Plaża przy Centrum Koordynacji Ratowników, wejście od ul.

Powstańców Śląskich

godz.11.00 Rozgrzewka

godz.11.10 Start do Nordic Walkingu

godz.11.15 Start do biegu

Boisko przy Liceum Ogólnokształcącym im. Mieszka I,ul. Niedziałkowskiego  

godz.12.00 Drugie śniadanie dla uczestników marszu i biegu
godz.12.45 Rozpoczęcie Spartakiady Szkolnej
godz.13.00 Rywalizacja o tytuł Mistrza Sportu
godz.14.45 Zakończenie Spartakiady i rozdanie nagród
godz.15.00 Konkurencja rodzinnych dwójek i trójek
m.in. tor przeszkód, pogoń za lisem, wyścig w szpilkach, dziecko kontra rodzic, slalom z przenoszeniem wody
godz.16.00
Konkurs rzutu dorszem
godz.16.30 Rozdanie nagród i przyznanie tytułu Mistrza Sportu
godz.16.45 Wyścig mężów z żonami w taczkach
godz.17.15 Wyścig narzeczonych o Puchar Panny i Puchar Kawalera
godz. 17.30 Uroczyste wręczenie nagród w konkursach – rodzinnym, mężów i żon,
panien i kawalerów. Wręczenie Pucharu Wysp Prezydenta Świnoujścia
godz.12.00 Żywienie w zdrowiu i chorobie
Spotkanie z Prezydentem Miasta Januszem Żmurkiewiczem oraz

wykład Zbigniewa Kuśnierza dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku 

Sala Teatralna MDK, ul. Matejki 11
Organizator: Miejski Dom Kultury, Uniwersytet Trzeciego Wieku

Wstęp wolny

godz. 15.00 Występy gościnne artystów

18. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Ulicznej Wyspy Uznam

Promenada przy Muszli Koncertowej
Organizator: Förderverein Kleinkunst Insel Usedom, Miejski Dom Kultury
Wstęp wolny
godz.17.00 Dzień Dziecka
Wertini Show - Bajkowe Party
Muszla Koncertowa, Promenada
Organizator: Miejski Dom Kultury
Wstęp wolny
godz.18.00 Salony Muzyczne V

Arcydzieła muzyki fortepianowej w wykonaniu Vadima Zhuravitskyeg

Galeria Art. Miejskiego Domu Kultury, ul. Wojska Polskiego 1/1

Organizator: Miejski Dom Kultur

Na koncert obowiązują bezpłatne zaproszenia, do odbioru w kasie

MDK, Wojska Polskiego 1/1, II piętro, pokój 317

godz. 17.00 Mecz piłki nożnej – klasa okręgowa Szczecin - Północ
MKS Flota Świnoujście – Odrzanka Radziszewo
Stadion Miejski, ul. Moniuszki
Organizator: MKS Flota Świnoujście
Wstęp wolny


  • 04.06. niedziela

Wyspy Sportu - Walk, Run, Bike
godz.10.00 Miasteczko rowerowe
Muszla koncertowa, Promenada
BikeFiting, znakowanie rowerów, porady, mini serwis, trenażery, prezentacja sprzętu
godz.10.45 Pokaz BMX
godz.11.00 Warsztaty BMX
godz.11.30 Pokazy mistrzów na torze z przeszkodami
godz.11.45 Start mistrzostw Świnoujścia na trenażerach video
godz.12.30 Rowerowy mini rajd na orientację po Świnoujściu

godz.13.00 Pokaz BMX

godz.13.15 Warsztaty BMX
godz.13.30 Spotkanie z gwiazdą
godz.14.00 Pokazy mistrzów na torze z przeszkodami
godz.14.30 Wyścigi rowerowe po torze z przeszkodami na czas
godz.15.00 Start VIP na trenażerach video
godz.15.30 Zakończenie mini rajdu na orientację
godz.16.00 Wyścigi par na tandemach
godz.17.00 Wręczenie nagród z udziałęm gwiazd sportu i VIP godz.11.00-14.00
Zawody pływackie dzieci i młodzieży z okazji Dnia Dziecka
Pływalnia Kryta, ul. Żeromskiego 62
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Wstęp wolny, więcej na stronie: www.osir.swinoujscie.pl
godz. 10.00-14.00 Babski targ
Pasaż Rondo, Plac Wolności 6

Organizator: Przedsiębiorcy z Pasażu Rondo, Akademia Każdego Wieku

  • 06.06. wtorek

godz.11.00 - Musical szkolny
w wykonaniu uczniów Gimnazjum Publicznego nr 2
Sala Teatralna MDK, ul. Matejki 11
Organizator: Gimnazjum Publiczne nr 2, Miejski Dom Kultury
Wstęp wolny
godz.16.00 Zabawy sportowe i plastyczne, konkursy dla dzieci
Filia MDK Przytór, ul. Zalewowa 40
Organizator: Miejski Dom Kultury
Wstęp wolny
godz.19.30 Wieczór muzyczny
akordeon i saksofon – Mirosław Sienicki
Ośrodek Irys, ul. Żeromskiego 2
Organizator: Ośrodek Irys
Bilety w cenie 5 zł do nabycia na miejscu, wcześniejsza rezerwacja
miejsc pod numerem telefonu 91/ 321 26 76


  • 07.06. środa

godz.17.00 Koncert Promenadowy Orkiestry Wojskowej ze Świnoujścia
Muszla Koncertowa, Promenada
Organizator: Miejski Dom Kultury, 8 Flotylla Obrony Wybrzeża
Wstęp wolny

  • 08.06. czwartek

godz.17.00 Koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Świnoujściu i Orkiestry Wojskowej ze Świnoujścia
Plac Wolności

Organizator: Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Świnoujściu, 8 Flotylla Obrony Wybrzeża, Miejski Dom Kultury 

Wstęp wolny

godz. 18.00 Sonata Scrabble - spotkanie przy Scrabble dla wszystkich 

Cafe Sonata, ul. Marynarzy 7
Organizator: Cafe Sonata

Wstęp wolny

Spektakl pt.: Tajemnica Iluzji
Widowisko dla szkół
Sala Teatralna MDK, ul. Matejki 11

Informacja tel: 885 274 205

  • 10.06. sobota

godz.06.40 Start do XVII Ultramaratonu Rowerowego im. Olka Czapnika
wokół Zalewu Szczecińskiego
Zbiórka, parking Morskiej Stoczni Remontowej, ul. Ludzi Morza 16
Organizator: KS Uznam
Więcej na stronie: www.ks.uznam.net.pl

godz. 09.00-16.00 - Pchli targ

Targowisko Miejskie "Zielony Rynek pod Zegarem", ul.
Kołłątaja 4 a
Organizator: Urząd Miasta Świnoujście

Wystawienie stoiska od 1 m2 do 7 m - 3 zł

godz. 09.00 - Parkrun Świnoujście

Start - wejście do Parku Zdrojowego, ul. Bolesława Chrobrego, od
strony północnej
Organizator: Parkrun Świnoujście
Więcej na stronie: www.parkrun.pl/swinoujscie

Wyspy Sportu – Wyspy Zaskakujących Sportów


Muszla koncertowa, Promenada
godz.10.00 Rozpoczęcie gier – Disc Golf, Mini Golf, gry Video
godz.12.00 Turniej w serso, letni Curling
godz. 14.00 Gra w dwa ognie, klasy, gigantycznego Chińczyka
godz.16.00 Gra w kręgle, gigantyczne warcaby, rzut podkową
godz.18.00 Turniej w petong, zip, piłkarzyki, siatko-nogę
godz. 19.30 Wręczenie nagród
godz.12.00 Juwenalia i zakończenie roku akademickiego
Uniwersytetu Trzeciego Wieku
Muszla Koncertowa, Promenada
Organizator: Miejski Dom Kultury, Uniwersytet Trzeciego Wieku
Wstęp wolny
godz.18.00 Otwarcie wystawy prac plastycznych Lucyny Machowskiej
Galeria Art. Miejskiego Domu Kultury, ul. Wojska Polskiego 1/1
Organizator: Miejski Dom Kultury

Wstęp wolny
godz.18.00 Otwarcie wystawy – instalacje i obiekty
Prof. Kamila Kuskowskiego, dziekana Wydziału Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie
Miejska Galeria Sztuki Współczesnej ms44, ul. Armii Krajowej 13
Organizator: Galeria Sztuki Współczesnej ms 44

Wstęp wolny

  • 11.06. niedziela

godz. 9.00 - 11.30 Giełda numizmatyczna
 monety, banknoty, odznaczenia, medale, widokówki, znaczki, itp.
Ciastkarnia „Karpatka”, ul. Grunwaldzka 47 a
Organizator: Koło Filatelistyczne w Świnoujściu
Wstęp wolny
Wyspy Sportu – Wyspy Zaskakujących Sportów
Plaża przy Centrum Koordynacji Ratowników, wejście od ul.
Powstańców Śląskich
godz.10.15 Turniej siatkówki dwu i trzyosobowej
godz.10.45 Turniej speedmintona
godz.11.00 Turniej piłki nożnej z podziałem na kategorie wiekowe
godz.11.00 Mali odkrywcy – szukanie Diamentu Wysp Sportu
godz.13.00 Tor przeszkód
godz. 14.30 Wręczenie nagród w turnieju piłki plażowej dla najmłodszych
godz. 15.30 Turniej siatkówki na wesoło (ze sternikiem)
godz.16.30 Wręczenie nagród za wyścigi na torze przeszkód
godz.17.00 Pokaz karate
godz. 17.30 Bicie rekordu w lotach samolocików z papieru
godz. 18.00 Turniej siatkówki na wesoło (z piłkami fitness)
godz.11.00 Zawody Piłkarskie Memoriał im.T.Kaczmarka
Boisko im. T. Kaczmarka, ul. Białoruska, Świnoujście Warszów
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”

Więcej na stronie: www.osir.swinoujscie.pl

  • 13.06. wtorek

godz. 15.30 Koncert Melodii Operetkowych
Sanatorium Uzdrowiskowe „Rybniczanka”, ul. Kasprowicza 14
Organizator: Biuro Turystyczne „Wybrzeże”
Bilety w cenie 30 zł do nabycia w Biurze Turystycznym „Wybrzeże”,
ul. Słowackiego 23, tel. 91/321 20 23
godz.19.30 Wieczór muzyczny akordeon i saksofon – Mirosław Sienick  
Ośrodek Irys, ul. Żeromskiego 2
Organizator: Ośrodek Irys
Bilety w cenie 5 zł do nabycia na miejscu, wcześniejsza rezerwacja

miejsc pod numerem telefonu 91/ 321 26 76

  • 14.06. środa

godz.11.00 Warsztaty teatralne – twórczość Aleksandra Fredry „Śluby panieńskie" 

z udziałem Agnieszki Sitek i Tomasza Mędrzaka

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego, ul.
Piłsudskiego 15
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna
Wstęp wolny
godz.17.00 Koncert wakacyjny w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły
Muzycznej I stopnia w Świnoujściu
Sala Teatralna MDK, ul. Matejki 11
Organizator: Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Świnoujściu, Miejski Dom Kultury

Wstęp wolny

  • 15.06. czwartek

godz. 18.00 Sonata Scrabble
spotkanie przy Scrabble dla wszystkich
Cafe Sonata, ul. Marynarzy 7
Organizator: Cafe Sonata

Wstęp wolny

  • 16.06.piątek

godz.17.00 Otwarcie wystawy „Barwy natury”
batik i ceramika Małgorzaty Całus - Jarno
Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego, ul.
Piłsudskiego 15
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna
Wstęp wolny
godz.17.00 Koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w
Świnoujściu i Orkiestry Wojskowej ze Świnoujścia
Muszla Koncertowa, Promenada
Organizator: Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Świnoujściu, 8 Flotylla Obrony
Wybrzeża, Miejski Dom Kultury
Wstęp wolny
godz. 19.00 XIX Międzynarodowy Festiwal Muzyczny
Świnoujskie Wieczory Organowe
Koncert inauguracyjny wystąpią:
Krzysztof Naklicki (akordeon), Jakub Kraszewski (organy)
Kościół pw. Chrystusa Króla, Plac Kościelny 1
Organizator: Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia
Bilety 20 zł, do nabycia przed koncertem

  • 17.06. sobota

godz 16:00 Rajd zabytkowych pojazdów dookoła Zalewu Szczecińskiego
08.30-10.30 Przejazd pojazdów ulicami miasta od przejścia granicznego
Świnoujście/ Gartz do przeprawy promowej „Centrum”
ul. Grunwaldzka, 11 Listopada, Moniuszki, Prusa, Żeromskiego, Powstańców Śląskich, Słowackiego, Krzywoustego, Sienkiewicza,
Matejki, Wojska Polskiego, Plac Mickiewicza, Konstytucji 3 Maja,
Grunwaldzka, Nowokarsiborska
Organizator: Stowarzyszenie Sportów Motorowych „Rallye Trans”
godz. 09.00 Parkrun Świnoujście
Start - wejście do Parku Zdrojowego, ul. Bolesława Chrobrego, od
strony północnej
Organizator: Parkrun Świnoujście
Więcej na stronie: www.parkrun.pl/swinoujscie
Wyspy Sportu – Piłkarskie Wybrzeże Dzieci
Stadion ze sztuczną nawierzchnią ul. Matejki 17a
godz.9.30 Turniej piłkarski uczniów klas I-II szkół podstawowych
godz.12.00 Turniej piłkarski uczniów klas III-IV szkół podstawowych
godz.14.30 Turniej piłkarski uczniów klas V-VI szkół podstawowych
godz.16.00 Turniej piłkarski uczniów szkół gimnazjalnych
godz.18.00 Wręczenie nagród
godz.16.00 Dni Warszowa-piknik rodzinny Osiedla Warszów oraz wystawa poplenerowa

Filia MDK Warszów, ul. Sosnowa 18

Organizator: Miejski Dom Kultury

Wstęp wolny

godz.16.00 Mecz piłki nożnej – klasa okręgowa Szczecin - Północ

MKS Flota Świnoujście – Wicher Brojce

Stadion Miejski, ul. Moniuszki

Organizator: MKS Flota Świnoujście

Wstęp wolny

godz.17.00 2. Mistrzostwa Skateparkowe Świnoujścia – EXTREME CUP 2017

Skatepark OSiR, ul. Matejki 17 a

Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji ‘Wyspiarz”

Więcej na stronie: www.osir.swinoujscie.pl

  • 18.06. niedziela

Wyspy Sportu – Piłkarskie Wybrzeże Dzieci
Stadion ze sztuczną nawierzchnią ul. Matejki 17a
godz.9.30 Turniej zespołów 6 osobowych w kategorii do 35 lat
godz.14.30 Turniej zespołów 6 osobowych w kategorii powyżej 35 lat
godz.18.00 Wręczenie nagród
godz.18.00 Spektakl pt.: Koralina
w wykonaniu uczestników O!środka Działań Teatralnych
Sala Teatralna MDK, ul. Matejki 11
Organizator: Miejski Dom Kultury
Wstęp wolny

  • 19.06. poniedziałek

godz.18.00 Koncert jubileuszowy zespołu DIN - DON
Sala Teatralna MDK, ul. Matejki 11
Organizator: Miejski Dom Kultury
Wstęp wolny

  • 20.06.wtorek

godz.11.00 Dzień Patrona: Stefan Flukowski i jego bliscy
wykład Cecylii Judek – Sekretarza Naukowego Książnicy Pomorskiej w
Szczecinie
Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego, ul.
Piłsudskiego 15
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna
Wstęp wolny
godz.19.30 Wieczór muzyczny akordeon i saksofon – Mirosław Sienicki
Ośrodek Irys, ul. Żeromskiego 2
Organizator: Ośrodek Irys
Bilety w cenie 5 zł do nabycia na miejscu, wcześniejsza rezerwacja
miejsc pod numerem telefonu 91/ 321 26 76

  • 21.06. środa

godz.17.00 Koncert Promenadowy Orkiestry Wojskowej ze Świnoujścia
Muszla Koncertowa, Promenada
Organizator: Miejski Dom Kultury, 8 Flotylla Obrony Wybrzeża
Wstęp wolny

  • 22.06. czwartek

godz.16.00 Biesiada morska
impreza plenerowa z konkursami na wianek świętojański, koncertem,

integracją zespołów „Stepniczanie”, „Keja”, „Słowianki”, „Malwy”,„Bryza”, „Fale

Filia MDK Przytór, ul. Zalewowa 40

Organizator: Miejski Dom Kultury, Koło nr 1 PZERiI
Wstęp wolny
godz. 18.00 Sonata Scrabble -spotkanie przy Scrabble dla wszystkich
Cafe Sonata, ul. Marynarzy 7
Organizator: Cafe Sonata
Wstęp wolny
godz. 20.00 V. Bieg Świętojański
Trasa: G. Słowiańska – Wolgastsee, dystans 12 km
Organizator: Klub Biegacza Jogging
Więcej na stronie: www.jogging.republika.pl

  • 23.06. piątek

Dni Morza
Plac Rybaka
godz. 12.00 Uroczystość składania kwiatów pod pomnikiem „Tym, którzy nie powrócili z morza" 
Organizator: Urząd Miasta Świnoujście
Port jachtowy, ul. Jachtowa/ Rogozińskiego

godz.16.00-23.30 Strefa gastronomiczna

godz.16.00-21.00 Strefa dziecięca

godz.17.00 Koncert: bass x igo live act
godz.18.00 Koncert Cleo
godz.19.45 Koncert Clock Machine
godz.21.15 Koncert Lombard
Organizator: Stowarzyszenie Nowoczesna Kultura
godz.11.00 – 18.00 - Kiermasz książek na promie
pływający kiermasz książek na promie Bielik
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna, Żegluga Świnoujska
godz. 19.00 XIX Międzynarodowy Festiwal Muzyczny
Świnoujskie Wieczory Organowe
Koncert w ramach obchodów Dni Morza
wystąpią: Christian Domke (organy), Miejski Chór LOGOS – dyrygent
Elżbieta Naklicka
Kościół pw. Chrystusa Króla, Plac Kościelny 1
Organizator: Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia
Bilety 20 zł, do nabycia przed koncertem

  • 24.06.sobota

Dni Morza
Port jachtowy, ul. Jachtowa/ Rogozińskiego
Obchody Święta Marynarki Wojennej

godz.10.00-12.00;13.00-18.00 -Zwiedzanie okrętów Marynarki Wojennej

godz.13.00-16.00- Pokaz sprzętu: Grupy Nurków Minerów, saperskiego oraz wozu

gaśniczego, wozu dowodzenia zestawami artyleryjskimi, armaty przeciwlotniczej, grochówka

Organizator: 8. Flotylla Obrony Wybrzeża

godz.14.00-01.00 Strefa gastronomiczna

godz.14.00-21.00- Strefa dziecięca
godz.10.00 Bieg Piracki dla dzieci 1 km, kobiety 5 km, open 10 km
godz.10.00 Turniej piłkarski dla dzieci - Sail Cup ,,Łowcy talentów “ 2017
godz.10.00 Turniej siatkówki plażowej
godz.16.00 Splash of Colors - Święto Kolorów
godz.17.45 Koncert ETA
godz.18.30 Koncert Missing Link
godz.19.20 Koncert Jamal
godz.21.05 Koncert Łona &Webber
godz.22.45 Water Mapping 3D
godz.22.50 Fajerwerki
godz.23.00 After party z DJ MNK
Organizator: Stowarzyszenie Nowoczesna Kultura

godz.09.00-16.00 -Pchli targ

Targowisko Miejskie "Zielony Rynek pod Zegarem", ul. Kołłątaja 4 a
Organizator: Urząd Miasta Świnoujście

Wystawienie stoiska od 1 m2 do 7m2 -3 zł

godz. 09.00 Parkrun Świnoujście

Start - wejście do Parku Zdrojowego, ul. Bolesława Chrobrego, od strony północnej 

Organizator: Parkrun Świnoujście

Więcej na stronie: www.parkrun.pl/swinoujscie

godz.10.00-14.00 Jarmark Rękodzieła Artystycznego 

Pasaż Rondo, Plac Wolności 6

Organizator: Przedsiębiorcy z Pasażu Rondo, Akademia Każdego Wieku

Regaty Dni Morza

Zatoka Pomorska

godz.11.00 Start z Portu Jachtowego, ul. Jachtowa/ Rogozińskiego, godzina startu
uzależniona od warunków hydrometeorologicznych
Organizator: Jacht Klub Marynarki Wojennej KOTWICA
Regaty Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej
2. runda Klubowych Mistrzostw Polski
Organizator: Polish Match Tour
Więcej na stronie: www.polishmatch.pl
godz.12.00-16.00 Jubileusz 40. lecia promu Karsibór I i 20. lecia promu Bielik I
Zwiedzanie promów, gry, zabawy na pokładach promów
Wybrzeże Władysława IV (prom Karsibór – w okolicach Kapitanatu
Portu, prom Bielik – w okolicach przeprawy promowej)
Organizator: Żegluga Świnoujska
godz.16.30 Turniej Siatkówki Plażowej z okazji Dni Morza
„trójki” Old Boys 120 + (suma lat 3 zawodników, najmłodszy minimum
35 lat) i 150+ (suma lat 3 zawodników, najmłodszy minimum 45 lat)
Plaża, boisko do siatkówki plażowej, przy Centrum Koordynacji
Ratowników, wejście od ul. Powstańców Śląskich lub ul.Trentowskiego
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Więcej na stronie: www.osir.swinoujscie.pl
godz.20.00 Msza Św. z Bożym Błogosławieństwem na czas wypoczynku
Błogosławieństwo morza do rekreacji w sezonie letnim
Plaża przy Centrum Koordynacji Ratowników, wejście od
ul. Powstańców Śląskich lub ul. Trentowskiego

Organizator: Parafia p.w. Chrystusa Króla

  • 25.06.niedziela

godz.09.00 - 11.30  Giełda numizmatyczna:
monety, banknoty, odznaczenia, medale, widokówki, znaczki, itp.
Ciastkarnia „Karpatka”, ul. Grunwaldzka 47 a
Organizator: Koło Filatelistyczne w Świnoujściu
Wstęp wolny
Regaty Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej
2. runda Klubowych Mistrzostw Polski
Organizator: Polish Match Tour
Więcej na stronie: www.polishmatch.pl i ligazeglarska.pl
Regaty Dni Morza
Zatoka Pomorska
godz.11.00 Start z Portu Jachtowego, ul. Jachtowa/ Rogozińskiego, godzina startu
uzależniona od warunków hydrometeorologicznych
godz.14.30 Wręczenie nagród, Port Jachtowy, ul. Jachtowa/ Rogozińskiego
Organizator: Jacht Klub Marynarki Wojennej KOTWICA
Obchody Święta Marynarki Wojennej RP
Gala banderowa, po zachodzie słońca gala świetlna na okrętach
stacjonujących w Porcie Wojennym
godz.10.00-12.00;13.00-18.00 Zwiedzanie okrętów Marynarki Wojennej
Wybrzeże Władysława IV na wysokości Kapitanatu Portu
godz.15.00 Koncert zespołów i solistów Klubu 8. FOW, Orkiestry Wojskowej ze
Świnoujścia, zespołu „Chwaty” oraz zespołów z filii MDK Warszów
Muszla Koncertowa, Promenada
Organizator: 8. Flotylla Obrony Wybrzeża, Miejski Dom Kultury
Turniej Siatkówki Plażowej z okazji Dni Morza
godz.11.00 „dwójki” Open
godz.16.30 „trójki rodzinne” (w składzie minimum 1 kobieta)
Plaża, boisko do siatkówki plażowej, przy Centrum Koordynacji
Ratowników, wejście od ul. Powstańców Śląskich lub ul.
Trentowskiego
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”
Więcej na stronie: www.osir.swinoujscie.pl
Wręczenie Błękitnej Flagi
godz.12.00 Plaża przy Centrum Koordynacji Ratowników, wejście od ul.
Powstańców Śląskich
godz.14.00 Port Jachtowy, ul. Jachtowa/ Rogozińskiego

  • 27.06. wtorek

godz.19.30 Wieczór muzyczny
akordeon i saksofon – Mirosław Sienicki
Ośrodek Irys, ul. Żeromskiego 2
Organizator: Ośrodek Irys
Bilety w cenie 5 zł do nabycia na miejscu, wcześniejsza rezerwacja
miejsc pod numerem telefonu 91/ 321 26 76

  • 29.06. czwartek

godz. 18.00 Sonata Scrabble - spotkanie przy Scrabble dla wszystkich 

Cafe Sonata, ul. Marynarzy 7
Organizator: Cafe Sonata
Wstęp wolny

  • 30.06.piątek

godz. 19.00 XIX Międzynarodowy Festiwal Muzyczny
Świnoujskie Wieczory Organowe
wystąpi: Maria Terlecka - organy
Kościół pw. Chrystusa Króla, Plac Kościelny 1
Organizator: Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia
Bilety 20 zł, do nabycia przed koncertem



WYSTAWY:

Galeria „ART”

ul. Wojska Polskiego 1/1
Czynna od wtorku do soboty 12.00-18.00
- Wystawa prac plastycznych Lucyny Machowskiej
Miejska Galeria Sztuki Współczesnej Miejsce Sztuki 44
ul. Armii Krajowej 13
czynna: od poniedziałku do piątku
w godz. 12:00 – 17:30
- Wystawa - instalacje i obiekty, prof. Kamila Kuskowskiego, dziekana Wydziału Nowych Mediów
Akademii Sztuki w Szczecinie
Galeria “99”
Pasaż Żeglarski, ul. Boh. Września 83/10
Czynna: poniedziałek – piątek 10.00-17.00, sobota 10.00-14.00
- Malarstwo, grafika, rysunek i biżuteria Ewy Tomczak oraz Jacka Walczaka
Muzeum Rybołówstwa Morskiego
Plac Rybaka 1
Czynne codziennie 09.00 – 17.00
www.muzeum-swinoujscie.pl
Stałe ekspozycje:
- Historia miasta: przedwojenne i powojenne Świnoujście
- 100 lat temu na plaży
- Fauna i flora mórz i oceanów
- Sprzęt rybacki połowowy
- Instrumenty i pomoce nawigacyjne
- Złoto Bałtyku
- Historia polskiego rybołówstwa dalekomorskiego
- Żywa rafa koralowa
Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego
ul. Piłsudskiego 15
Czynna od poniedziałku do piątku 11.00 – 19.00
Galeria czynna: poniedziałek – piątek godz. 13.00 – 19.00, w środę godz.11.00 – 15.00
- Wystawa pt.: Barwy natury, batik i ceramika Małgorzaty Całus-Jarno
Fort Anioła, ul. Jachtowa
Czynne codziennie 10.00 – 16.00
www.fortaniola.pl
Stałe ekspozycje
Nowość - Kopalnia Bursztynu
oraz
- Wystawa broni palnej członków Stowarzyszenia Kolekcjonersko-Strzeleckiego „ Kaper”
Fort Zachodni - Muzeum Historii Twierdzy Świnoujście, ul. Jachtowa 1
Czynne codziennie 10.00 – 19.00
www.fortzachodni.pl
Stała ekspozycja
Historia twierdzy Świnoujście
Fort Gerharda – Muzeum Obrony Wybrzeża, ul. Bunkrowa 2
Czynne codziennie10.00- 18.00
www.fort-gerharda.pl
- Świnoujska Twierdza na przestrzeni wieków – wyposażenie i uzbrojenie żołnierzy stacjonujących w
Twierdzy Świnoujście
- 1000 lat twierdzy Ujścia Świny
Podziemne Miasto na Wyspie Wolin,
tereny leśnie - ul. Wolińska, zjazd przy przystanku kolejowym Świnoujście - Przytór
wejścia od poniedziałku do piątku punktualnie o 15.00,
w soboty i niedziele o godzinach 12:30 oraz 15:00
www.podziemne-miasto.p

Wasze najnowsze posty

02 mar 2021 / 20:40:51

Karsibór - kraina jak z baśni

09 maj 2019 / 08:48:37

Śledź

09 paź 2018 / 12:09:53

Kawiarnia el Papa - niebo w gębie