SELECT * FROM aktualnosci WHERE id_aktualnosci = '30' Sierpień 2019 - program imprez - Moje Świnoujście
przewodnik subiektywny pisany przez Was dla Was

Sierpień 2019 - program imprez

2019-07-28 11:07:27 / 201

Prawie połowa wakacji dla większości z nas za nami, czas zapoznać się z sierpniowym programem imprez :)


                                                                    Sierpień 2019

  • 01.08. czwartek

godz.17.00 Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego

                 Obchody 75. Rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego                  

                 m.in. odegranie Hymnu Państwowego, spektakl słowno-muzyczny, 

                 modlitwa w intencji poległych Powstańców Warszawy, złożenie kwiatów

                 Miejsce: Plac Orła Białego, przy Pomniku ORŁA BIAŁEGO, u zbiegu ul. Krzywoustego i kard. Stefana Wyszyńskiego

                Organizator: Prezydent Miasta Świnoujście, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, Szkoła Podstawowa nr 6, 

                V Świnoujska Drużyna Harcerzy    „Patria”, Parafia Kościoła Chrystusa Króla, Parafia Kościoła Garnizonowego, Miejski Dom Kultury

XIX Regaty Unity Line im. Piotra Waszczenko

Pod Patronatem Honorowym Polskiego Związku Żeglarskiego

godz.14.00-17.00 Zwiedzanie statku naukowo – badawczego Nawigator XXI Akademii Morskiej w Szczecinie oraz okrętu 8 Flotylli Obrony Wybrzeża

godz.19.00 Oficjalne rozpoczęcie regat        

              Miejsce: Port Jachtowy, ul. Jachtowa/ Rogozińskiego             

              Więcej na stronie: www.regaty-unityline.pl

godz. 18.00 Sonata Scrabble
          spotkanie przy Scrabble dla wszystkich
          Miejsce: Cafe Sonata, ul. Marynarzy 7
          Wstęp wolny

godz. 19.00 Sylwester Ostrowski & The Jazz Brigade ft. Freddie Hendrix
         Miejsce: Muszla Koncertowa przy Promenadzie
         Wstęp wolny

godz. 20.30 Powtórki tangowe
        Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10
        Wstęp wolny

  • 02.08. piątek

XIX Regaty Unity Line im. Piotra Waszczenko pod Patronatem Honorowym Polskiego Związku Żeglarskiego

godz.11.30 Parada jachtów 

          Miejsce: Wzdłuż Wybrzeża Władysława IV 

godz. 13.20 Start do pierwszego wyścigu dla obu tras Standard/Extreme
 

           Miejsce: Port Jachtowy, ul. Jachtowa/ Rogozińskiego 

           Więcej na stronie: www.regaty-unityline.pl

godz. 19.00 XXI Międzynarodowy Festiwal Muzyczny
          Świnoujskie Wieczory Organowe

         Miejsce: Kościół p.w. Chrystusa Króla, Plac Kościelny 1

          Bilety w cenie 20 zł do nabycia przed koncertem

  • 03.08. sobota

godz. 09.00 Parkrun Świnoujście

        Miejsce: wejście do Parku Zdrojowego, ul. Bolesława Chrobrego od strony północnej        

        Więcej informacji: www.parkrun.pl/swinoujscie

godz. 09.00 - 16.00 Pchli targ

        Miejsce: Targowisko Miejskie – Zielony Rynek pod Zegarem, ul Kołłątaja 4a

godz. 20.30 Ze Śląskiem w Europie
 

       Występ Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk

       Miejsce: Amfiteatr Miejski im. Marka Grechuty, ul. Chopina 30

       Bilety w cenie 40 zł do nabycia na stronie: mdkswinoujscie.kupbilecik.pl oraz w kasach MDK

  • 04.08. niedziela 

godz. 19.00 Trzech tenorów – koncert Bartka Kuczyka, Mariusza Ruty i Mirosława Niewiadomskiego

      Miejsce: Muszla Koncertowa przy Promenadzie

      Wstęp wolny

  • 05.08. poniedziałek

godz. 20.30 Powtórki tangowe

      Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10

      Wstęp wolny

  • 06.08. wtorek

5. GRECHUTA FESTIVAL  ŚWINOUJŚCIE 2019

godz.12.00 Odegranie hejnału mariackiego

        Miejsce: Wieża po byłym kościele Marcina Lutra – Cafe Wieża, skrzyżowanie ulic Piłsudskiego/ Paderewskiego

godz.18.00 Konkurs na interpretacje piosenek Marka Grechuty – przesłuchanie finalistów

       Jury Konkursu: Danuta Grechuta, Sylwia Pawluśkiewicz, Marta Honzatko, Marina Nikoriuk, Paweł Piątek, Paweł Sztompke

       Miejsce: Sala Teatralna MDK, ul. Matejki 11

      Wstęp wolny

godz.20.00 Wernisaż „Wyspy wieczorne”

     Malarstwo i rysunki Erny Rosenstein z kolekcji Muzeum Narodowego w Szczecinie

     Miejsce: Galeria ART., ul. Wojska Polskiego 1/1

     Wstęp wolny

godz. 16.00 Rummikub Club i inne gry planszowe

     Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10

     Wstęp wolny

godz.16.00-20.00 Gościnny Port -  zwiedzanie STS Pogoria

     Miejsce: Wybrzeże Władysława IV, na wysokości Kapitanatu Portu

     Wstęp wolny

godz.20.15 Club Boat Eska Music Night 

     Impreza taneczna na pokładzie MS KOI z Radiem Eska 

  • 07.08. środa

5. GRECHUTA FESTIVAL ŚWINOUJŚCIE 2019

godz.12.00 Odegranie hejnału mariackiego

     Miejsce: Wieża po byłym kościele Marcina Lutra – Cafe Wieża

godz.16.00 Koncert Marty Honzatko

    Miejsce: Klub Festiwalowy, Browar Miedziowy44, Hotel Interferie

    Medical&Spa, ul. Uzdrowiskowa 15

   Wstęp wolny

godz.17.00 Spotkanie „Poeci Piosenki – Antydyskoteka”

    Prowadzenie Teresa Drozda

   Miejsce: Klub Festiwalowy, Browar Miedziowy44, Hotel Interferie Medical&Spa, ul. Uzdrowiskowa 15

   Wstęp wolny

godz.17.00 „Świat w obłokach”

   Koncert w wykonaniu Barbary Lubos przy akompaniamencie Adama Snopka

  Miejsce: Filia MDK nr 2, ul. Sosnowa 18

godz.18.00 Wernisaż fotografii „Portret krakowski”

  Miejsce: Miejska Galeria Sztuki Współczesnej „ms44”, ul. Armii Krajowej 13

  Wstęp wolny

godz.18.00 Koncert Piotra Bumaja z zespołem
 

   Miejsce: Muszla Koncertowa, Promenada

   Wstęp wolny

godz. 20.30 Koncert zespołu Sound’n’Grace
  

    Chór pod Dyrekcją Anny Żaczek i Kamila Mokrzyckiego   

    Miejsce: Amfiteatr Miejski im. Marka Grechuty, ul. Chopina 30 

    Bilety w cenie 40 zł do nabycia w kasach MDK

godz. 14.00 Koncerty przy pianinie

    Miejsce: Kawiarnia w Zakładzie Przyrodoleczniczym „Rusałka”, ul. Powstańców Śląskich 2/4

   Wstęp wolny

godz. 21.30 Kino na leżakach: „Green Book”

    Miejsce: Muszla Koncertowa przy Promenadzie

    Wstęp wolny

  • 08.08. czwartek

5. GRECHUTA FESTIVAL ŚWINOUJŚCIE 2019

godz.12.00 Odegranie hejnału mariackiego

     Miejsce: Wieża po byłym kościele Marcina Lutra – Cafe Wieża

godz.16.00 „Świat w obłokach” 

     Koncert w wykonaniu Barbary Lubos przy akompaniamencie Adama Snopka

     Miejsce: Klub Festiwalowy, Browar Miedziowy44, Hotel Interferie Medical&Spa, ul. Uzdrowiskowa 15

     Wstęp wolny

godz.17.00 Spotkanie „Poeci Piosenki – Antydyskoteka”

     Prowadzenie Teresa Drozda

     Miejsce: Klub Festiwalowy, Browar Miedziowy44, Hotel Interferie Medical&Spa, ul. Uzdrowiskowa 15    

     Wstęp wolny

godz.18.00 Koncert zespołu „Kapela Maliszów”
     

     Miejsce: Muszla Koncertowa, Promenada   

     Wstęp wolny

godz. 20.30 Markowa Gala

     Koncert laureatów konkursu na interpretacje piosenek Marka Grechuty

     Miejsce: Amfiteatr Miejski im. Marka Grechuty, ul. Chopina 30

     Bilety w cenie 40 zł do nabycia w kasach MDK

godz.23.00 Koncert Sylwii Różyckiej przy akompaniamencie Krzysztofa Baranowskiego

     Miejsce: Hampton Beach Bar, Plaża - wejście od ul. Prusa

     Wstęp wolny

godz. 18.00 Sonata Scrabble

     spotkanie przy Scrabble dla wszystkich

    Miejsce: Cafe Sonata, ul. Marynarzy 7

    Wstęp wolny

godz. 20.30 Powtórki tangowe

    Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10   

    Wstęp wolny

godz. 21.30 Kino na leżakach: „Cudowny chłopak”

   Miejsce: Muszla Koncertowa przy Promenadzie
   

   Wstęp wolny

  • 09.08. piątek

5. GRECHUTA FESTIVAL ŚWINOUJŚCIE 2019

godz.12.00 Odegranie hejnału mariackiego

     Miejsce: Wieża po byłym kościele Marcina Lutra – Cafe Wieża

godz.16.00 Koncert Piotra Bumaja z zespołem

    Miejsce: Klub Festiwalowy, Browar Miedziowy44, Hotel Interferie Medical&Spa, ul. Uzdrowiskowa 15

    Wstęp wolny

godz.17.00 Spotkanie „Poeci Piosenki – Antydyskoteka”   

    Prowadzenie Teresa Drozda  

   Miejsce: Klub Festiwalowy, Browar Miedziowy44, Hotel Interferie Medical&Spa, ul. Uzdrowiskowa 15 

   Wstęp wolny

godz.17.00 Koncert zespołu „Kapela Maliszów”

   Miejsce: Filia MDK nr 1, ul. Zalewowa 40

   Wstęp wolny

godz.18.00 Koncert Kamila Franczaka z zespołem

   Miejsce: Muszla Koncertowa, Promenada

   Wstęp wolny 

godz.19.00 Koncert Sylwii Różyckiej przy akompaniamencie Krzysztofa Baranowskiego

   Miejsce: Hotel Hampton by Hilton, ul. Wojska Polskiego 14

   Wstęp wolny

godz. 20.30 Koncert Kamila Bednarka z zespołem

   Miejsce: Amfiteatr Miejski im. Marka Grechuty, ul. Chopina 30

   Bilety w cenie 40 zł do nabycia w kasach MDK

Polska Liga Żeglarska, 3 runda, Ekstraklasa

godz.12.00-18.00 Treningi

    Miejsce: wzdłuż nabrzeża, na wysokości Portu Jachtowego/ na Zatoce Pomorskiej - w zależności od kierunku i siły wiatru

   Więcej na stronie: www.ligazeglarska.pl

godz. 17.00 Otwarcie wystawy malarstwa Wojciecha Bońkowskiego
    Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego,

    ul. Piłsudskiego 15 

   Wstęp wolny

godz. 19.00 XXI Międzynarodowy Festiwal Muzyczny

   Świnoujskie Wieczory Organowe

Pod Patronatem Prezydenta Miasta Świnoujście

Miejsce: Kościół p.w. Chrystusa Króla, Plac Kościelny 1

Bilety w cenie 20 zł do nabycia przed koncertem

godz. 20.00 Koncert Kawuś Music Project
Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10

Koncert jazzowy

Rezerwacja biletów tel. 721 451 721

10.08. sobota

5. GRECHUTA FESTIVAL ŚWINOUJŚCIE 2019

godz.12.00 Odegranie hejnału mariackiego

     Miejsce: Wieża po byłym kościele Marcina Lutra – Cafe Wieża

godz.16.00 Koncert Jarka Wista z zespołem

    Miejsce: Muszla Koncertowa, Promenada

    Wstęp wolny

godz.18.00 Muzyka Filmowa i Niefilmowa J.K.Pawluśkiewicz

    Wykonawcy m.in.: Hanna Banaszak, Marta Honzatko, Maciej Lipina

    Miejsce: Sala Teatralna MDK, ul. Matejki 11

    Bilety w cenie 40 zł do nabycia w kasach MDK

godz. 20.30 Koncert „Tribute to Zbigniew Wodecki”

Wykonawcy: Alicja Majewska, Katarzyna Cerekwicka, Ewa Uryga, Jacek Wójcicki, Włodzimierz Korcz, Jacek Kotlarski, oraz orkiestra 

pod Dyrekcją Tomasza Szymusia

Miejsce: Amfiteatr Miejski im. Marka Grechuty, ul. Chopina 30

Bilety w cenie 40 zł do nabycia w kasach MDK

godz. 09.00 Parkrun Świnoujście

Miejsce: wejście do Parku Zdrojowego, ul. Bolesława Chrobrego od strony północnej

Więcej informacji: www.parkrun.pl/swinoujscie

godz. 10.00 – 14.00 Giełda kolekcjonerska 

Monety, banknoty, odznaczenia, medale, widokówki, znaczki itp

Miejsce: Pasaż Rondo, Plac Wolności 6

godz.10.00-18.00 Polska Liga Żeglarska, 3 runda, Ekstraklasa

Wyścigi 

Miejsce: wzdłuż nabrzeża, na wysokości Portu Jachtowego/ na Zatoce Pomorskiej - w zależności od kierunku i siły wiatru

Więcej na stronie:  www.ligazeglarska.pl

godz.20.00 Przypływ Kultury

HannaH&Mrek: House of Sand

Miejsce: Baza Szkoły Kite Fort, Plaża przy Wiatraku

Wstęp wolny

godz. 20.00 Koncert Retro Classic 

Muzyka tango, światowe przeboje na wiolonczelę, skrzypce, akordeon

Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10

Rezerwacja biletów tel. 721 451 721

  • 11.08. niedziela

Wakacyjne Turnieje Siatkówki Plażowej

godz. 11.00 - 15.00 Turniej Open (zespoły dwuosobowe

godz. 15.30 - 18.00 Turniej Rodzinny (zespoły trzyosobowe)

Zapisy w dniu turnieju, pół godziny przed rozpoczęciem gier

Miejsce: Plaża – boiska do siatkówki przy Centrum Koordynacji Ratowników, wejście od ul. Powstańców Śląskich

Więcej informacji: www.osir.swinoujscie.pl

godz.10.00-16.00 Polska Liga Żeglarska, 3 runda, Ekstraklasa

Wyścigi 

Miejsce: wzdłuż nabrzeża, na wysokości Portu Jachtowego/ na Zatoce Pomorskiej - w zależności od kierunku i siły wiatru

Więcej na stronie: www.ligazeglarska.pl

  • 12.08. poniedziałek

XX Baltic Polonez Cup Race 2019 

IV Mistrzostwa Samotników i Załóg Dwuosobowych Fundacji Sailportal.pl Pod Honorowym Patronatem 

Prezydenta Miasta Świnoujście

godz.12.00 Start do wyścigów średnich „Świnoujście Cup”

   Miejsce: Port Jachtowy, ul. Jachtowa/ Rogozińskiego, Zatoka Pomorska

godz.20.00 Wręczenie nagród uczestnikom wyścigów „Świnoujście Cup”

godz.21.30 Projekcja filmów:

Przedpremiera filmu: „Kapitan” o kpt. Krzysztofie Baranowskim

Film „Samolub” o rejsie dookoła świata kpt. Tomasza Cichockiego

Miejsce: Tawerna, Port Jachtowy, ul. Jachtowa/ Rogozińskiego

Więcej na stronie: www.regaty-poloneza.pl

 

godz. 20.30 Powtórki tangowe

Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10

Wstęp wolny

  • 13.08. wtorek

XX Baltic Polonez Cup Race 2019 

IV Mistrzostwa Samotników i Załóg Dwuosobowych Fundacji Sailportal.pl 

Pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Świnoujście

godz.12.00 Start do wyścigu długiego „Polonez Cup” – Świnoujście, Christianso – Świnoujście

Miejsce: Port Jachtowy, ul. Jachtowa/ Rogozińskiego,
Zatoka Pomorska

Więcej na stronie: www.regaty-poloneza.pl

godz. 16.00 Rummikub Club i inne gry planszowe

Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10

Wstęp wolny

godz. 20.00 Kabaret Skeczów Męczących

Miejsce: Amfiteatr Miejski im. Marka Grechuty, ul. Chopina 30

Bilety w cenie 60 zł normalny i 30 zł ulgowy (dzieci 7-12 lat), do nabycia na stronie: www.kabaretowebilety.pl 

oraz w kasach MDK

  • 14.08. środa

Uroczyste Obchody Święta Wojska Polskiego

godz.10.30 Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny

Miejsce: Kościół Garnizonowy pw. bł. ks. kmdr ppor.Władysława Miegonia, ul. Piłsudskiego 35

godz.11.30 Przemarsz ulicami Świnoujścia z udziałem pocztów sztandarowych, Kompanii Honorowej, Orkiestry Wojskowej Świnoujście, Organizacji Kombatanckich, Stowarzyszeń, Władz Miasta

godz.12.00 Apel z okazji Święta Wojska Polskiego przed Pomnikiem Bohaterom Walki o Niepodległość Rzeczpospolitej

Miejsce: Plac Słowiański

godz.13.00 Koncert Świnoujskiej Orkiestry Wojskowej

Miejsce: Wybrzeże Władysława IV na wysokości Muzeum Rybołówstwa Morskiego

godz. 14.00-21.00 Zwiedzanie okrętów 8 Flotylli Obrony Wybrzeża  pokaz sprzętu specjalistycznego

Miejsce: Wybrzeże Władysława IV na wysokości Muzeum Rybołówstwa Morskiego

godz. 14.00 Koncerty przy pianinie

Miejsce: Kawiarnia w Zakładzie Przyrodoleczniczym „Rusałka”, ul. Powstańców Śląskich 2/4

Wstęp wolny

  • 15 - 25.08

49. Festiwal FAMA 2019

Według oddzielnego programu, szczegóły na stronie: www.fama.org.pl

  • 15.08. czwartek

SAIL ŚWINOUJŚCIE 2019

godz. 18.00 – 19.00 Parada uliczna z udziałem orkiestry dudziarzy

„Częstochowa Pipes & Drums”

Przemarsz dudziarzy, załóg jednostek uczestniczących w Sail Świnoujście 2019, żeglarzy, mieszkańców miasta Świnoujście i turystów

Miejsce: od Wybrzeża Władysława IV na wysokości stacji paliw Orlen, przez ul. Armii Krajowej do Placu Wolności

godz.10.00-14.00 Wystawa broni palnej z okazji Święta Wojska Polskiego

Fort Anioła, ul. Jachtowa

godz. 18.00 Sonata Scrabble

spotkanie przy Scrabble dla wszystkich

Miejsce: Cafe Sonata, ul. Marynarzy 7

Wstęp wolny

godz. 20.30 Powtórki tangowe

Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10

Wstęp wolny

  • 16.08. piątek

SAIL ŚWINOUJŚCIE 2019

godz.10.00-22.00 Jarmark ze stoiskami handlowymi i gastronomicznymi, w tym:

 „Miasteczko piwne”, foodtrucki a także Strefa animacji, Strefa informacyjna Programu Operacyjnego „PO RYBY 2014-2020”  (pokazy kulinarne, strefa kolorowania, gry morskie, foto budka), Morskie Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha w tym: 11 morskich eksperymentów – świetna zabawa dla dzieci i dorosłych, Tablica edukacyjna tworzenia węzłów żeglarskich i wiele innych atrakcji i konkursów

Miejsce: Wybrzeże Władysława IV za stacją paliw Orlen 

godz. 10.00 – 12.00 Zwiedzanie Okrętu 8. Flotylli Obrony Wybrzeża

godz. 13.00 – 18.00 Miejsce: nabrzeże przy ul. Wybrzeże Władysława IV na wysokości Kapitanatu Portu

Organizator: 8. Flotylla Obrony Wybrzeża

godz. 11.30 – 20.30 Rejsy żaglowcami

godz. 11.30 – 13.30 Rejs żaglowcem Santa Barbara Anna

godz. 12.00 – 14.00 Rejs żaglowcem Ernestine

godz. 12.00 – 14.00 Rejs żaglowcem Kapitan Borchardt

godz. 12.30 – 14.30 Rejs żaglowcem Victoria

godz. 12.30 – 14.30 Rejs żaglowcem Regina Maris

godz. 13.30 – 15.30 Rejs żaglowcem Minerva

godz. 14.30 – 16.30 Rejs żaglowcem Santa Barbara Anna

godz. 15.00 – 17.00 Rejs żaglowcem Ernestine

godz. 15.00 – 17.00 Rejs żaglowcem Kapitan Borchardt

godz. 15.30 – 17.30 Rejs żaglowcem Victoria

godz. 15.30 – 17.30 Rejs żaglowcem Regina Maris

godz. 17.00 – 19.00 Rejs żaglowcem Minerva

godz. 17.30 – 19.30 Rejs żaglowcem Santa Barbara Anna

godz. 18.00 – 20.00 Rejs żaglowcem Ernestine

godz. 18.00 – 20.00 Rejs żaglowcem Kapitan Borchardt

godz. 18.30 – 20.30 Rejs żaglowcem Regina Maris

godz. 18.30 – 20.30 Rejs żaglowcem Victoria

XXXV JUBILEUSZOWY PŁYWAJĄCY FESTIWAL PIOSENKI MORSKIEJ WIATRAK 2019

godz. 18.30 Koncert zespołu The Nierobbers

godz. 20.00 Koncert zespołu Drake Sea Folk Group

Miejsce: Scena, Wybrzeże Władysław IV, na wysokości Kapitanatu Portu

godz. 21.00 Nocne Granie

w programie: Benefis Jurka Porębskiego oraz Jubileusz Festiwalu z udziałem zespołów Klang, Majtki Bosmana, Stare Dzwony, Flash Creep, Mirek Kowalewski, My z Portu 

Wystawa fotografii marynistycznej autorstwa Marka Wilczka

Koncert pt. „Gdzieś tam i nie tylko” w wykonaniu: The Nierobbers, Ryczących Dwudziestek i Jurka Porębskiego

Miejsce: Hala, Port Jachtowy, ul. Jachtowa/ Rogozińskiego

godz. 19.00 XXI Międzynarodowy Festiwal Muzyczny

Świnoujskie Wieczory Organowe

Pod Patronatem Prezydenta Miasta Świnoujście

Wystąpią: Tomasz Adam Nowak (organy), Con Passion: Bartosz Głowacki (flet),  Elżbieta Podleśny-Głowacka (flet), Weronika Głowacka (flet)

Miejsce: Kościół p.w. Chrystusa Króla, Plac Kościelny 1

Bilety w cenie 20 zł do nabycia przed koncertem

  • 17.08. sobota

SAIL ŚWINOUJŚCIE 2019

godz. 9.00 – 11.00 Parkrun Świnoujście

Bieg na dystansie 5 km z pomiarem czasu (trasa w Parku Zdrojowym) Miejsce: wejście do Parku Zdrojowego, ul. Bolesława Chrobrego od strony północnej. Więcej informacji: www.parkrun.pl/swinoujscie Udział w biegu jest bezpłatny

godz. 10.00 – 23.00 Jarmark ze stoiskami handlowymi i gastronomicznymi, w tym:

 „Miasteczko piwne”, foodtrucki a także Strefa animacji, Strefa informacyjna Programu Operacyjnego „PO RYBY 2014-2020”  (pokazy kulinarne, strefa kolorowania, gry morskie, foto budka), Morskie Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha w tym: 11 morskich eksperymentów – świetna zabawa dla dzieci i dorosłych, Tablica edukacyjna tworzenia węzłów żeglarskich

i wiele innych atrakcji i konkursów

Miejsce: Wybrzeże Władysława IV za stacją paliw Orlen

godz. 10.00 – 12.00 Zwiedzanie Okrętu 8. Flotylli Obrony Wybrzeża

godz. 13.00 – 18.00 Miejsce: nabrzeże przy ul. Wybrzeże Władysława IV na wysokości Kapitanatu Portu

godz. 11.00 – 18.00 Akcja charytatywna Stowarzyszenia Drużyna Aniołów

Miejsce: Namiot na terenie imprezy

godz. 11.30 – 20.30 Rejsy żaglowcami

godz. 11.30 – 13.30 Rejs żaglowcem Santa Barbara Anna

godz. 12.00 – 14.00 Rejs żaglowcem Ernestine

godz. 12.00 – 14.00 Rejs żaglowcem Kapitan Borchardt

godz. 12.30 – 14.30 Rejs żaglowcem Victoria

godz. 12.30 – 14.30 Rejs żaglowcem Regina Maris

godz. 13.30 – 15.30 Rejs żaglowcem Minerva

godz. 14.30 – 16.30 Rejs żaglowcem  Santa Barbara Anna

godz. 15.00 – 17.00 Rejs żaglowcem Ernestine

godz. 15.00 – 17.00 Rejs żaglowcem  Kapitan Borchardt

godz. 15.30 – 17.30 Rejs żaglowcem  Victoria

godz. 15.30 – 17.30 Rejs żaglowcem Regina Maris

godz. 18.30 – 20:30 Parada żaglowców z udziałem: Santa Barbara Anna, Ernestine, Kapitan Borchardt, Victoria, Regina Maris, Minerva

godz. 16.00 „Rybny Kociołek”

Miejsce: Strefa Programu Operacyjnego „PO RYBY 2014-2020”

godz.18.00 Aukcja charytatywna

Do wylicytowania m.in. koszulka z podpisami Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej, płyta z autografem członków zespołu Bajm oraz Krzysztofa Zalewskiego

Miejsce: Scena XXXV Jubileuszowego Pływającego Festiwalu Piosenki Morskiej Wiatrak 2019

Organizator wykonawczy: Grupa Levo

ok. godz.23.10 Pokaz sztucznych ogni

Miejsce: Za Sceną XXXV Jubileuszowego Pływającego Festiwalu Piosenki Morskiej Wiatrak 2019

XXXV JUBILEUSZOWY PŁYWAJĄCY FESTIWAL PIOSENKI MORSKIEJ WIATRAK 2019

godz. 14.00 Przesłuchania Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Morskiej dla dzieci i młodzieży - Wiatraczek 2019

godz. 16.00 Koncert zespołu My z Portu

godz. 17.00 Koncert zespołu Flash Creep

godz. 18.00 Ogłoszenie wyników Wiatraczka 2019 oraz Koncert Laureatów

godz. 19.30 Koncert zespołu Majtki Bosmana

godz. 21.00 Koncert zespołu Wild Rover

godz. 22.30 Koncert zespołu Klang

Miejsce: Scena, Wybrzeże Władysław IV, na wysokości Kapitanatu Portu

godz. 23.00 Wiatrakowy Rejs do Ystad (Szwecja) promem MF SKANIA

godz. 09.00 - 16.00 Pchli targ

Miejsce: Targowisko Miejskie – Zielony Rynek pod Zegarem, 

Międzynarodowy Dzień Latarń Morskich – Świnoujście 2019

godz. 12.00-15.00 Parada Neptuna i jego Świty oraz Pirackiej Przygody w centrum miasta i dzielnicy nadmorski

godz. 15.30–17.00 Parada Neptuna i jego Świty oraz Pirackiej Przygody na Warszowie

XX Baltic Polonez Cup Race 2019 

IV Mistrzostwa Samotników i Załóg Dwuosobowych Fundacji Sailportal.pl pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Świnoujście

godz.19.00 Zakończenie regat

Miejsce: Tawerna Żeglarska. Port Jachtowy, ul. Jachtowa/ Rogozińskiego

Więcej na stronie: www.regaty-poloneza.pl

godz. 20.00 Letni koncert gwiazd 

Wystąpią: Zenon Martyniuk, Boys, Adam Chrola

Miejsce: Amfiteatr Miejski im. Marka Grechuty, ul. Chopina 30

Bilety w cenie 60 zł, do nabycia na stronie: www.koncertyzenonmartyniuk.pl oraz w kasach MDK

godz. 20.00 Recital Barbary Brody Malon i jej zespołu

w programie utwory Anny German i Marka Grechuty 

Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10

Rezerwacja biletów tel. 721 451 721

  • 18.08. niedziela

SAIL ŚWINOUJŚCIE 2019

godz. 10.00 – 20.30 Jarmark ze stoiskami handlowymi i gastronomicznymi, w tym:

 „Miasteczko piwne”, foodtrucki a także Strefa animacji, Strefa informacyjna Programu Operacyjnego „PO RYBY 2014-2020”  (pokazy kulinarne, strefa kolorowania, gry morskie, foto budka), Morskie Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha w tym: 11 morskich eksperymentów – świetna zabawa dla dzieci i dorosłych, Tablica edukacyjna tworzenia węzłów żeglarskich

i wiele innych atrakcji i konkursów

Miejsce: Wybrzeże Władysława IV za stacją paliw Orlen

godz. 11.30 – 20.30 Rejsy żaglowcami

godz. 11.30 – 13.30 Rejs żaglowcem Santa Barbara Anna

godz. 12.00 – 14.00 Rejs żaglowcem Ernestine

godz. 12.00 – 14.00 Rejs żaglowcem Kapitan Borchardt

godz. 12.30 – 14.30 Rejs żaglowcem Victoria

godz. 12.30 – 14.30 Rejs żaglowcem Regina Maris

godz. 13.30 – 15.30 Rejs żaglowcem Minerva

godz. 14.30 – 16.30 Rejs żaglowcem  Santa Barbara Anna

godz. 15.00 – 17.00 Rejs żaglowcem Ernestine

godz. 15.00 – 17.00 Rejs żaglowcem  Kapitan Borchardt

godz. 15.30 – 17.30 Rejs żaglowcem  Victoria

godz. 15.30 – 17.30 Rejs żaglowcem Regina Maris

godz. 17.00 – 19.00 Rejs żaglowcem Minerva

godz. 17.30 – 19.30 Rejs żaglowcem Santa Barbara Anna

godz. 18.00 – 20.00 Rejs żaglowcem Kapitan Borchardt 

godz. 18.00 – 20.00 Rejs żaglowcem Ernestine

godz. 18.30 – 20.30 Rejs żaglowcem Victoria

godz. 18.30 – 20.30 Rejs żaglowcem Regina Maris

XXXV JUBILEUSZOWY PŁYWAJĄCY FESTIWAL PIOSENKI MORSKIEJ WIATRAK 2019

godz. 15.00 Koncert zespołów MDK
godz. 16.00 Koncert zespołu „Chwaty”

Miejsce: Scena, Wybrzeże Władysław IV, na wysokości Kapitanatu Portu

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ LATARŃ MORSKICH - ŚWINOUJŚCIE 2019

godz. 10.00 – 16.00 Bezpłatne zwiedzanie Latarni Morskiej

godz.10.00 – 13.00 Zwiedzanie okrętu 8. Flotylli Obrony Wybrzeża przy nabrzeżu GPK Warszów

godz. 11.30 Hołd złożony Neptunowi i chrzest morski, parada morska z udziałem Neptuna i Piratów

godz. 12.00 Piracka przygoda - zabawy, gry konkursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych

godz. 16.00 Bieg Wspinaczkowy na Latarnię Morską - Klub Biegacza

godz.20.00 - 21.00 Zwiedzanie Latarni Morskiej przy zachodzie słońca

godz.20.00 - 21.00 Ognisko – prowiant we własnym zakresie

godz.22.00 Spotkanie z duchem Latarnika Sharki

Miejsce: Latarnia Morska, ul. Bunkrowa 1

Wstęp wolny

godz. 21.00 Kino na leżakach: „Daddy cool”

Miejsce: Muszla Koncertowa przy Promenadzie

Wstęp wolny

  • 19.08. poniedziałek 

godz. 20.30 Powtórki tangowe

Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10

Wstęp wolny

godz. 21.00 Kino na leżakach: „Narzeczony na niby”

Miejsce: Muszla Koncertowa przy Promenadzie

Wstęp wolny

  • 20.08. wtorek

godz.12.00-14.00 Zajęcia tenisowe dla dzieci do lat 14

Miejsce: Korty Tenisowe, ul. Matejki 17 A

Zajęcia bezpłatne

godz. 16.00 Rummikub Club i inne gry planszowe

Wstęp wolny

  • 21.08. środa

godz. 10.00 Turniej Siatkówki Plażowej dla Młodzieży
 

Zapisy w dniu turnieju, pół godziny przed rozpoczęciem gier

Miejsce: Plaża – boiska do siatkówki przy Centrum Koordynacji Ratowników, wejście od ul. Powstańców Śląskich

godz. 14.00 Koncerty przy pianinie

Miejsce: Kawiarnia w Zakładzie Przyrodoleczniczym „Rusałka”, ul. Powstańców Śląskich 2/4

Wstęp wolny

  • 22.08. czwartek

godz. 18.00 Sonata Scrabble

spotkanie przy Scrabble dla wszystkich

Miejsce: Cafe Sonata, ul. Marynarzy 7

Wstęp wolny

godz. 20.30 Powtórki tangowe

Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10

Wstęp wolny

  • 23.08. piątek

godz.12.00-14.00 Zajęcia tenisowe dla dzieci do lat 14

Miejsce: Korty Tenisowe, ul. Matejki 17 A

Więcej informacji: www.osir.swinoujscie.pl

godz. 19.00 XXI Międzynarodowy Festiwal Muzyczny

Świnoujskie Wieczory Organowe

Pod Patronatem Prezydenta Miasta Świnoujście

Wystąpi: Tore Bjorn Larsen (organy)

Miejsce: Kościół p.w. Chrystusa Króla, Plac Kościelny 1

Bilety w cenie 20 zł do nabycia przed koncertem

godz. 20.00 Koncert Joanny Cackowskiej

Znane i lubiane hity na lato

Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10

Rezerwacja biletów tel. 721 451 721

  • 24.08. sobota

godz. 09.00 Parkrun Świnoujście

Miejsce: wejście do Parku Zdrojowego, ul. Bolesława Chrobrego od strony północnej

godz. 10.00 – 14.00 Jarmark Rękodzieła Artystycznego 

Miejsce: Pasaż Rondo, Plac Wolności 6

godz. 16.00 - 19.00 Wakacyjne Turnieje Siatkówki Plażowej

„Trójki” OLD BOYS 35+, „Dwójki” MIXT

  • 25.08. niedziela

Wakacyjne Turnieje Siatkówki Plażowej

godz. 11.00 - 14.00 Turniej Open (zespoły dwuosobowe)

godz. 15.30 - 18.00 Turniej rodzinny (zespoły trzyosobowe)

Zapisy w dniu turnieju, pół godziny przed rozpoczęciem gier

Miejsce: Plaża – boiska do siatkówki przy Centrum Koordynacji Ratowników, wejście od ul. Powstańców Śląskich

  • 26.08. poniedziałek

godz. 20.30 Powtórki tangowe

Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10

Wstęp wolny

  • 27.08. wtorek

godz.12.00-14.00 Zajęcia tenisowe dla dzieci do lat 14

Miejsce: Korty Tenisowe, ul. Matejki 17 A

Zajęcia bezpłatne
 

godz. 16.00 Rummikub Club i inne gry planszowe

Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10

Wstęp wolny

  • 28.08. środa

godz. 14.00 Koncerty przy pianinie

Miejsce: Kawiarnia w Zakładzie Przyrodoleczniczym „Rusałka”, ul. Powstańców Śląskich 2/4

Wstęp wolny

  • 30.08. piątek

godz.17.00 Puchar Lata w Tenisie Ziemnym

Gry pojedyncze mężczyzn kat. OPEN

Miejsce: Korty Tenisowe przy ul. Matejki 17 A

Zgłoszenia do turnieju: do 29.08.2019 do godz.19:00 osobiście w Hali Tenisowej ul. Matejki 17 A lub telefonicznie pod nr tel. 91 322 21 06

godz. 19.00 XXI Międzynarodowy Festiwal Muzyczny

Świnoujskie Wieczory Organowe

Koncert finałowy

Wystąpią: Andrzej Chorosiński (organy), Servi Domini Cantores: ks. Zdzisław Madej (tenor), o. Rafał Kobyliński (tenor), ks. Paweł Sobierajski (tenor)

Miejsce: Kościół p.w. Chrystusa Króla, Plac Kościelny 1

Bilety w cenie 20 zł do nabycia przed koncertem
godz. 19.00 Der Maritime Chor z Wolfsburga

Miejsce: Muszla Koncertowa przy Promenadzie

Wstęp wolny

godz. 20.00 Koncert Miron Nalepa Band 

Koncert bluesowy

Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10

Rezerwacja biletów tel. 721 451 721

  • 31.08. sobota

godz.09.00 Puchar Lata w Tenisie Ziemnym

Gry pojedyncze mężczyzn kat. OPEN, OLD  BOYS  kat. wiekowych 55+, MIXT

Miejsce: Korty Tenisowe przy ul. Matejki 17 A

godz. 09.00 Parkrun Świnoujście

Miejsce: wejście do Parku Zdrojowego, ul. Bolesława Chrobrego od strony północnej

godz. 09.00 - 16.00 Pchli targ

Miejsce: Targowisko Miejskie – Zielony Rynek pod Zegarem, ul Kołłątaja 4a

godz. 19.00 Der Maritime Chor z WolfsburgaMiejsce: Muszla Koncertowa przy Promenadzie

Wstęp wolny 

godz.20.00 Przypływ Kultury

K-Jah Sound&Null’ah Sound: Sc’end Retrospective

Miejsce: Baza Szkoły Kite Fort, Plaża przy Wiatraku

Wstęp wolny

godz. 20.00 Koncert Retro Classic

Tango na wyciągniecie ręki

Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10

Rezerwacja biletów tel. 721 451 721

Codziennie w sierpniu:

godz. 11.00 i 16.00 Letni Fitness na plaży

Miejsce: Plaża – przy Centrum Koordynacji Ratowników, wejście od ul. Powstańców Śląskich 

Zajęcia bezpłatne

WYSTAWY

  • Galeria „ART” ul. Wojska Polskiego 1/1 Czynna: od wtorku do soboty w godz. 12.00-18.00

- Wystawa „Wyspy wieczorne” - malarstwo i rysunki Erny Rosenstein z kolekcji Muzeum Narodowego w Szczecinie

  •  Miejska Galeria Sztuki Współczesnej „ms44” ul. Armii Krajowej 13 Czynna: od poniedziałku do piątku w godz. 12:00 – 17:30

- Wystawa fotografii „Portret krakowski”

  • Galeria “Galeria Autorska” Pasaż Żeglarski, ul. Boh. Września 83/10 Czynna: poniedziałek – piątek 12.00 – 16.00, sobota 10.00 – 14.00 
  • Muzeum Rybołówstwa Morskiego

Plac Rybaka 1
Czynne: poniedziałek - piątek 09:00 – 19:00, sobota 09:00 – 17:00, niedziela 10:00 – 15:00 www.muzeum-swinoujscie.pl
Ekspozycje stałe
- Historia Miasta Świnoujścia
- Fauna mórz i oceanów
- Dawne narzędzia połowowe
- Przyrządy nawigacyjne
- Złoto Bałtyku (wystawa bursztynu) - Historia polskiego rybołówstwa dalekomorskiego - Żywa rafa koralowa

- Modele żaglowców

Wystawy czasowe:

- Herb i widoki Świnoujścia na ceramice

- Przedwojenne kąpieliska na wyspie Uznam

- Lato w Świnoujściu (wystawa plenerowa na Placu Wolności)

  • Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego

ul. Piłsudskiego 15
Czynna: od poniedziałku do piątku 11.00 – 19.00
Galeria czynna:  poniedziałek – piątek w godz. 13.00 – 19.00, w środę w godz.11.00 – 15.00

- Wystawa malarstwa Wojciecha Bońkowskiego

  • Fort Anioła, ul. Jachtowa Czynne: codziennie w godz. 10.00 – 17:00

www.fortaniola.pl

  • Fort Zachodni  - Muzeum Historii Twierdzy Świnoujście, ul. Jachtowa 1
    Czynne: codziennie w godz. 10:00 – 20:00

Czynne: codziennie w godz. 10:00 – 20:00
www.fortzachodni.pl
Ekspozycja stała
Historia twierdzy Świnoujście

  • Fort Gerharda – Muzeum Obrony Wybrzeża, ul. Bunkrowa 2

Czynne: codziennie w godz. 09:30- 19:00
www.fort-gerharda.pl

Ekspozycje stałe Świnoujska Twierdza na przestrzeni wieków – wyposażenie i uzbrojenie żołnierzy stacjonujących w Twierdzy Świnoujście 1000 lat twierdzy Ujścia Świny

  • Podziemne Miasto na Wyspie Wolin, tereny leśnie  -  ul. Wolińska, zjazd przy przystanku kolejowym Świnoujście -  Przytór Wejścia codziennie o godzinach 10:30, 11:30, 12:30, 13:30, 15:00, 16:00 oraz 17:00 www.podziemne-miasto.pl


Wasze najnowsze posty

09 maj 2019 / 08:48:37

Śledź

09 paź 2018 / 12:09:53

Kawiarnia el Papa - niebo w gębie