SELECT * FROM aktualnosci WHERE id_aktualnosci = '35' Styczeń 2020 - program imprez - Moje Świnoujście
przewodnik subiektywny pisany przez Was dla Was

Styczeń 2020 - program imprez

2020-01-03 15:01:01 / 381

Pierwszy program imprez w roku 2020 :)

Styczeń 2020

  • 01.01. środa

godz. 10.00 Noworoczny Parkrun Świnoujście
Miejsce: wejście do Parku Zdrojowego, ul. Bolesława Chrobrego od strony północnej

  • 02.01.-31.01

Kropla krwi dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
w ramach 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Miejsce: Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, ul. Mieszka I 4
Szczegóły www.wosp.swinoujscie.pl

  • 02.01. czwartek

godz.17.00 Spotkanie autorskie z Piotrem Derlatką
oraz prezentacja najnowszej książki autora pt.: „Jego portret. Opowieść o Jonaszu Kofcie”
spotkanie poprowadzi redaktor Michał Taciak
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego, ul. Piłsudskiego 15

Wstęp wolny

godz. 18.00 Sonata Scrabble

Spotkanie przy Scrabble dla wszystkich

Miejsce: Cafe Sonata, ul. Marynarzy 7

Wstęp wolny
godz. 20.30 Powtórki tangowe
Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10
Wstęp wolny

  • 04.01. sobota

godz. 9.00  Parkrun Świnoujście
Miejsce: wejście do Parku Zdrojowego, ul. Bolesława Chrobrego od strony północnej

godz. 9.30-14.30 Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
w ramach 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1, ul Witosa 12
Szczegóły www.wosp.swinoujscie.pl

godz. 19.30 Dancing – gra Jerzy Odon
Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10
Wstęp wolny

  • 05.01. niedziela

godz. 11.00 X edycja Świnoujskiej Basket Ligi

godz.12.00 Miejsce: Hala Sportowa, ul. Piłsudskiego 9 (wejście boczne od strony ul. Hołdu Pruskiego)

Więcej informacji, tabele, statystyki i plan gier na stronie 

www.swibas.pl    

  • 07.01-10.01

Ile serca mamy, tyle damy
w ramach 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Miejsce: Szpital Miejski im. Jana Garduły, ul. Mieszka I 7
Szczegóły www.wosp.swinoujscie.pl

  • 07.01. wtorek

godz. 16.00 Rummikub Club i inne gry planszowe
Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10
Wstęp wolny

godz.17.00 Rozświetlenie Serca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
w ramach 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Miejsce: Plac Wolności
Szczegóły www.wosp.swinoujscie.pl

  • 09.01. czwartek

godz.9.00, 11.00. 13.00„Tajemnice Szafy - Narnia” 

w ramach 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 

spektakle dla szkół

godz.18.00 spektakl otwarty
w reżyserii Iwony Dominiak, w wykonaniu uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I
Miejsce: Sala Teatralna MDK, ul. Matejki 11
Szczegóły www.wosp.swinoujscie.pl

godz. 18.00 Sonata Scrabble
Spotkanie przy Scrabble dla wszystkich
Miejsce: Cafe Sonata, ul. Marynarzy 7
Wstęp wolny

godz. 19.15 Rekreacyjna Liga Siatkówki
Miejsce: Hala Sportowa, ul. Piłsudskiego 9 (wejście boczne od strony ul. Hołdu Pruskiego)

Więcej informacji: www.osir.swinoujscie.pl

godz. 20.30 Powtórki tangowe
Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10
Wstęp wolny

10.01. piątek

godz. 9.30 Współzawodnictwo sportowe szkół
Koszykówka chłopców, Igrzyska Młodzieży Szkolnej
Miejsce: Hala Sportowa, ul. Piłsudskiego 9 
Więcej informacji: www.osir.swinoujscie.pl

godz.10.00 Promocja czystej wody
Miejsce: Sala Teatralna MDK, ul. Matejki 11

Wstęp wolny

godz.11.00 Biblioteka dzieciom
w ramach 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego, ul. Piłsudskiego 15

Szczegóły www.wosp.swinoujscie.pl

godz.17.00 Festiwal sztuk walki Świnoujskiej Akademii Karate Kyokushin
w ramach 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Miejsce: Hala Sportowa, ul. Piłsudskiego 9
Szczegóły www.wosp.swinoujscie.pl

godz.17.00 Kiermasz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
w ramach 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Miejsce: Hotel Trzy Wyspy
Szczegóły www.wosp.swinoujscie.pl

godz.19.00-21.00 Rekreacyjna Liga Tenisa Stołowego
Miejsce: Hala Sportowa, ul. Piłsudskiego 9 (wejście boczne od strony ul. Hołdu Pruskiego)

Więcej informacji na stronie: www.osir.swinoujscie.pl

  • 11.01. sobota

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

godz. 9.00-11.00 Sportowa Sobota z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy
Parkrun Świnoujście
Miejsce: Park Zdrojowy, wejście od ul. Bolesława Chrobrego

godz.11.00-14.00 Wielkie granie pod wodą
Miejsce: Pływalnia Miejska, ul. Żeromskiego 62

godz.12.00-17.00 Zdjęcia z mega puszką 
Miejsce: Galeria Corso, ul. Dąbrowskiego 5
godz.17.00 Kram rzeczy dziwnych i spiżarnia babuni

Miejsce: Hotel Hampton by Hilton, ul. Wojska Polskiego 14

godz.18.00 Turniej darts kiermaszem przeplatany

Pub Zachód, ul Małopolska 7A

Szczegóły www.wosp.swinoujscie.pl

godz.18.00 Wernisaż prac plastycznych uczestników koła Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Miejsce: Galeria ART MDK, 

ul. Wojska Polskiego 1/1Organizator: Miejski Dom Kultury

Wstęp wolny

godz. 19.30 Dancing – gra Jerzy Odon

Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10

Organizator: Tango Passion Cafe Club

Wstęp wolny

  • 12.01. niedziela

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
godz.10.00 Odprawa wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Miejsce Hala Sportowa, ul. Piłsudskiego 9

godz.10.30-14.00 Ostre strzelanie z broni palnej
Miejsce: Strzelnica Sportowa, ul. Wyspiańskiego

godz.11.30-15.30 Pokaz sprzętu strażackiego, kolejka turystyczna
Miejsce: Plac Mickiewicza

godz.11.30-15.30 Koncert dziecięcy pt.: „Serce dla dziecka”
Miejsce: Sala Teatralna MDK, ul. Matejki 11 

godz.11.30-17.30 Wspólne układanie serca z bilonu, porady pielęgniarskie, inne

Miejsce: Sala Sportowa MDK, ul. Matejki 11

godz.16.00-18.00 Koncert muzyczny

Miejsce Sala Teatralna MDK, ul. Matejki 11

godz.19.30-19.55 Happening pt.: „Kolorowy korowód”
Start: Plac Wolności, meta: Plac Mickiewicza

godz.20.00 Światełko do nieba
Miejsce: Plac Mickiewicza
Szczegóły www.wosp.swinoujscie.pl

godz. 11.00 X edycja Świnoujskiej Basket Ligi

godz.12.00 Miejsce: Hala Sportowa, ul. Piłsudskiego 9 (wejście boczne od strony ul. Hołdu Pruskiego)

Więcej informacji, tabele, statystyki i plan gier na stronie www.swibas.pl
godz. 18.30  Rekreacyjna Liga Siatkówki
Miejsce: Hala Sportowa, ul. Piłsudskiego 9 (wejście boczne od strony ul. Hołdu Pruskiego)Więcej informacji: www.osir.swinoujscie.pl

13.01. poniedziałek

  • godz. 20.30 Powtórki tangowe

Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10
Wstęp wolny
14.01. wtorek

godz.12.00 Uroczystości 27. rocznicy zatonięcia Promu Jan Heweliusz
Uroczystości na Placu Rybaka – pod pomnikiem „Tym, którzy nie powrócili z morza”
Organizator: Urząd Miasta Świnoujście, Parafia NMP Gwiazdy Morza, przy wsparciu 8 Flotylli Obrony Wybrzeża

godz. 16.00 Rummikub Club i inne gry planszowe
Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10
Wstęp wolny

  • 16.01. czwartek

godz. 9.30 Współzawodnictwo sportowe szkół

Koszykówka dziewcząt i chłopców, Igrzyska Dzieci

Miejsce: Hala Sportowa, ul. Piłsudskiego 9 

Więcej informacji: www.osir.swinoujscie.pl

godz. 18.00 Sonata Scrabble
Spotkanie przy Scrabble dla wszystkich
Miejsce: Cafe Sonata, ul. Marynarzy 7
Wstęp wolny

godz. 19.15 Rekreacyjna Liga Siatkówki
Miejsce: Hala Sportowa, ul. Piłsudskiego 9 (wejście boczne od strony ul. Hołdu Pruskiego)

Więcej informacji: www.osir.swinoujscie.pl

godz. 20.30 Powtórki tangowe
Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10
Wstęp wolny

  • 17.01. piątek

godz.19.00-21.00 Rekreacyjna Liga Tenisa Stołowego
Miejsce: Hala Sportowa, ul. Piłsudskiego 9 (wejście boczne od strony ul. Hołdu Pruskiego)Więcej informacji na stronie: www.osir.swinoujscie.pl
godz.18.00 „Tajemnice Szafy - Narnia” 
spektakl na rzecz Hospicjum św. Faustyny
w reżyserii Iwony Dominiak, w wykonaniu uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I
Miejsce: Sala Teatralna MDK, ul. Matejki 11
Wstęp wolny

  • 18.01. sobota

godz. 9.00 Parkrun Świnoujście
Miejsce: wejście do Parku Zdrojowego, ul. Bolesława Chrobrego od strony północnej
Więcej informacji: www.parkrun.pl/swinoujscie

godz. 20.00 Koncert Jose Torres Trio
Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10
Rezerwacja biletów (70 zł) tel. 721 451 721

godz. 10.00 – 14.00 Giełda kolekcjonerska 

Monety, banknoty, odznaczenia, medale, widokówki, znaczki itp.

Miejsce: Pasaż Rondo, Plac Wolności 6

  • 19.01. niedziela

godz. 9.00-16.00 Lekcje salsy 
Prowadzenie Iza Torres
Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10
Rezerwacja i szczegóły: tel. 721 451 721

 

godz. 11.00 X edycja Świnoujskiej Basket Ligi
godz.12.00  Miejsce: Hala Sportowa, ul. Piłsudskiego 9 (wejście boczne od strony ul. Hołdu Pruskiego)

Więcej informacji, tabele, statystyki i plan gier na stronie www.swibas.pl   

godz. 17.30 Rekreacyjna Liga Siatkówki
godz.19.00 Miejsce: Hala Sportowa, ul. Piłsudskiego 9 (wejście boczne od strony ul. Hołdu Pruskiego)

Więcej informacji na stronie: www.osir.swinoujscie.pl

godz.18.00 Koncert Beethoven 2020 - Brillante
w wykonaniu Baltic Neopolis Orchestra
Miejsce: Sala Teatralna MDK, ul. Matejki 11
Wstęp wolny

  • 20.01. poniedziałek

godz. 20.30 Powtórki tangowe
Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10
Wstęp wolny

  • 21.01. wtorek

godz. 16.00 Rummikub Club i inne gry planszowe
Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10
Wstęp wolny

  • 23.01. czwartek

godz. 18.00 Sonata Scrabble

Spotkanie przy Scrabble dla wszystkich
Miejsce: Cafe Sonata, ul. Marynarzy 7
Wstęp wolny

godz. 19.15 Rekreacyjna Liga Siatkówki
Miejsce: Hala Sportowa, ul. Piłsudskiego 9 (wejście boczne od strony ul. Hołdu Pruskiego)

Więcej informacji: www.osir.swinoujscie.pl

godz. 20.30 Powtórki tangowe
Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10
Wstęp wolny

  • 24.01. piątek

godz.19.00-21.00 Rekreacyjna Liga Tenisa Stołowego

Miejsce: Hala Sportowa, ul. Piłsudskiego 9 (wejście boczne od strony ul. Hołdu Pruskiego)Więcej informacji: www.osir.swinoujscie.pl

  • 25.01. sobota

godz. 9.00 Parkrun Świnoujście
Miejsce: wejście do Parku Zdrojowego, ul. Bolesława Chrobrego od strony północnej
Więcej informacji: www.parkrun.pl/swinoujscie

godz. 10.00 – 14.00 Jarmark Rękodzieła Artystycznego
Miejsce: Pasaż Rondo, Plac Wolności 6

godz.12.00 Wykład dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku
„Naddniestrze to kraina dziwów i kontrastów”, wykład dr Piotra Oleksy
Miejsce: Sala Teatralna MDK, ul. Matejki 11
Wstęp wolny

godz. 19.30 Dancing – gra Jerzy Odon
Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10
Wstęp wolny

  • 26.01. niedziela

godz. 11.00 X edycja Świnoujskiej Basket Ligi

godz.12.00  Miejsce: Hala Sportowa, ul. Piłsudskiego 9 (wejście boczne od strony ul. Hołdu Pruskiego)
Więcej informacji, tabele, statystyki i plan gier na stronie www.swibas.pl

godz. 17.30 Rekreacyjna Liga Siatkówki 

godz.19.00 Miejsce: Hala Sportowa, ul. Piłsudskiego 9 (wejście boczne od strony ul. Hołdu Pruskiego) Więcej informacji na stronie: www.osir.swinoujscie.pl

godz.19.30 Wieczór taneczny przy muzyce na żywo

zespół Rysiu & Iwona

Miejsce: Ośrodek Irys, ul. Żeromskiego 2

Bilety w cenie 5 zł do nabycia na miejscu, wcześniejsza rezerwacja miejsc pod numerem telefonu: 91 321 26 76

  • 27.01. poniedziałek

godz. 20.30 Powtórki tangowe
Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10

Wstęp wolny

  • 28.01. wtorek

godz. 16.00 Rummikub Club i inne gry planszowe
Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10

Wstęp wolny

godz.19.30 Wieczór akordeonowy
Wystąpi: Mirosław Sienicki
Miejsce: Ośrodek Irys, ul. Żeromskiego 2
Bilety w cenie 5 zł do nabycia na miejscu, wcześniejsza rezerwacja miejsc pod numerem telefonu: 91 321 26 76

  • 30.01. czwartek

godz. 9.30 Współzawodnictwo sportowe szkół
Siatkówka dziewcząt i chłopców, Licealiada
Miejsce: Hala Sportowa, ul. Białoruska

godz. 18.00 Sonata Scrabble

Spotkanie przy Scrabble dla wszystkich 

Miejsce: Cafe Sonata, ul. Marynarzy 7 Wstęp wolny

godz. 19.15 Rekreacyjna Liga Siatkówki
Miejsce: Hala Sportowa, ul. Piłsudskiego 9 (wejście boczne od strony ul. Hołdu Pruskiego)

Więcej informacji: www.osir.swinoujscie.pl

godz. 20.30 Powtórki tangowe
Miejsce: Tango Passion Cafe Club, ul. 11-go Listopada 10
Wstęp wolny

  • 31.01. piątek
godz.19.30 Wieczór taneczny przy muzyce na żywo
zespół Rysiu & Iwona
Miejsce: Ośrodek Irys, ul. Żeromskiego 2

Bilety w cenie 5 zł do nabycia na miejscu, wcześniejsza rezerwacja miejsc pod numerem telefonu: 91 321 26 76

WYSTAWY:

  • Galeria „ART” ul. Wojska Polskiego 1/1 Czynna: od wtorku do soboty w godz. 12.00 - 18.00

- Wystawa prac plastycznych uczestników koła Uniwersytetu Trzeciego Wieku

 

  •  Miejska Galeria Sztuki Współczesnej „MS44” ul. Armii Krajowej 13 Czynna: od poniedziałku do piątku w godz. 12:00 – 17:30

 

- Wystawa prac Beaty Ewy Białeckiej „Moje ręce głodne są dokładności”

 

  • Galeria “Galeria Autorska” Pasaż Żeglarski, ul. Boh. Września 83/10 Czynna: poniedziałek – piątek 12.00 – 16.00, sobota 10.00 – 14.00
  •  Muzeum Rybołówstwa Morskiego 

Plac Rybaka 1
Czynne: wtorek - sobota 09:00 – 17:00, niedziela 09:00 – 15:00 www.muzeum-swinoujscie.pl
Ekspozycje stałe
- Historia Miasta Świnoujścia
- Fauna mórz i oceanów
- Dawne narzędzia połowowe
- Przyrządy nawigacyjne
- Złoto Bałtyku (wystawa bursztynu) - Historia polskiego rybołówstwa dalekomorskiego - Żywa rafa koralowa

- Modele żaglowców

Wystawy czasowe:

- Herb i widoki Świnoujścia na ceramice

- Świnoujście w przedwojennej grafice

 

  • Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego
ul. Piłsudskiego 15
Czynna: od poniedziałku do piątku 11.00 - 19.00
Galeria czynna:  poniedziałek – piątek w godz. 13.00 - 19.00, w środę w godz.11.00 - 15.00

- „Zwierzęta wokół nas” wystawa fotograficzna Fundacji ANIMALS (od 6.12. do 31.12.2019 r.)

 

  • Fort Anioła, ul. Jachtowa W grudniu - nieczynne

www.fortaniola.pl

 

  • Fort Zachodni  - Muzeum Historii Twierdzy Świnoujście

ul. Jachtowa 1
Czynne: codziennie w godz. 10:00 - 15:00 (w zależności od warunków atmosferycznych) www.fortzachodni.pl Ekspozycja stała
Historia twierdzy Świnoujście

  • Fort Gerharda – Muzeum Obrony Wybrzeża, ul. Bunkrowa 2
Czynne: codziennie w godz. 10:00 - 16:00
www.fort-gerharda.pl

Ekspozycje stałe Świnoujska Twierdza na przestrzeni wieków – wyposażenie i uzbrojenie żołnierzy stacjonujących w Twierdzy Świnoujście 1000 lat twierdzy Ujścia Świny

  • Podziemne Miasto na Wyspie Wolin, tereny leśnie  -  ul. Wolińska, zjazd przy przystanku kolejowym Świnoujście -  Przytór Wejścia w soboty i niedziele w godzinach 10:30 i 15:00

www.podziemne-miasto.pl

Wasze najnowsze posty

09 maj 2019 / 08:48:37

Śledź

09 paź 2018 / 12:09:53

Kawiarnia el Papa - niebo w gębie