przewodnik subiektywny pisany przez Was dla Was

Autostrada morska ze Świnoujścia do Szwecji - Część III

Rodzina / Wrocław / 161

W trzeciej części artykułu o Autostradzie morskiej ze Świnoujścia do Szwecji przedstawię promy niemieckiego armatora z Lubeki, TT-Line.

Od 2014 roku w Świnoujściu o nieregularnej porze możemy spotkać prom MF Nils Dacke. Jest on przypisany do trasy Świnoujście - Trelleborg. W ciągu tygodnia można go spotkać nad ranem, gdy przypływa lub po 14:00 gdy wypływa w kierunku Trelleborga.

 MF Nils Dacke. Fot. Michał Małysz

Drugim promem, który jest przypisany do trasy Świnoujście - Trelleborg od niedawna, jest MF Peter Pan. Jest to prom wyższej klasy niż MF Nils Dacke. Armator określa go jako "premium". W Świnoujściu bywa on w weekendy nocą, więc zobaczenie go jest trudne. Być może z czasem rozkład zmieni się i umożliwi zobaczenie tego promu w ciągu dnia.

W Świnoujściu bywały również i inne promy TT-Line. Jednym z nich jest MF Tom Sawyer.

MF Tom Sawyer. Fot. Michał Małysz

MF Tom Sawyer pojawia się w niektóre weekendy w Świnoujściu, szczególnie w niedziele po południu. Zastępuje on wtedy MF Nils Dacke. Wygląda on też inaczej, więc łatwo można go odróżnić od świnoujskiego "rezydenta". Generalnie MF Tom Sawyer pływa z Rostocku do Trelleborga, a w Świnoujściu bywa gościnnie.

Inny prom, który gościł w Świnoujściu w ostatni weekend majowy, to MF Huckleberry Finn. Podobnie jak MF Tom Sawyer sporadycznie pojawia się on w Świnoujściu. 

MF Huckleberry Finn. Fot. Michał Małysz.

MF Huckleberry Finn jest podobny do MF Tom Sawyer, ale obecnie posiada nieestetyczny wybrakowany dziób z którego miejscami poodpadała farba. Prom ten ostatnio pojawiał się w Świnoujściu przed południem i nieco po południu.

Do floty TT-Line należą także promy MF Nils Holgersson i MF Robin Hood. Także i one pojawiały się w Świnoujściu, również w weekendy jako uzupełnienie oferty. Nie mniej jednak trudniej je spotkać. 

W najbliższym czasie wciąż najłatwiejszym do zobaczenia promem TT-Line pozostanie MF Nils Dacke. Być może jednak armator poszerzy swoją ofertę, a MF Peter Pan będzie także przypływał do Świnoujścia w ciągu dnia. Należy na bieżąco śledzić rozkład rejsów TT-Line, ponieważ w przeciwieństwie do Polferries i Unity Line jest on zmienny.

Mam nadzieję, że ciekawie przedstawiłem świnoujskie promy. W jednym z kolejnych artykułów przybliżę inne jednostki pływające, które spotkałem w Świnoujściu w ciągu wielu lat spędzonych latem na Wyspie Uznam :) 

Komentarze

Najnowsze aktualności

11 lut 2019 / 12:02:26

Luty 2019- program imprez

05 sty 2019 / 12:01:27

Styczeń 2019- program imprez

29 lis 2018 / 12:11:02

Grudzień 2018- program imprez

02 lis 2018 / 11:11:22

Listopad 2018 - program imprez

29 wrz 2018 / 11:09:18

Pażdziernik 2018 - program imprez