przewodnik subiektywny pisany przez Was dla Was

Wiatrak - program obowiązkowy

Para / Świnoujście / 2767

Wiatrak został uznany oficjalnym symbolem Świnoujścia. W 2015 został wybrany przez internatów najbardziej romantycznym miejscem w regionie. 

Spacer na Wiatrak to program obowiązkowy. Dla zakochanych par absolutnie obowiązkowy.

Wiatrak znajduje się na końcu falochronu, po którym można chodzić. Z jednej strony kąpiące się dzieci, z drugiej przepływające statki. Malowniczo, romantycznie, wspaniale.

Dlaczego wiatrak na falochronie? Oczywiście nie jest to wiatrak cokolwiek mielący:) Jest to po prostu charakterystyczna budowla, taki punkt odniesienia dla marynarzy, przy wejściu do portu. Coś na zasadzie: a tam gdzie zobaczysz taki wiatrak to jest Świnoujście ( kiedyś nie było nawigacji satelitarnej).

Wiatrak jest przez miasto systematycznie odmalowywany na biało. Systematycznie bo zaraz jest pokrywany napisami. Treść dość monotonna. Dowiemy się kto kogo kocha itp. :)

Tu można się zakochać...

Komentarze

Marta

Zgadzam się z autorem - każdy powinien się tutaj udać, obowiązkowo!;)

Ewa

To miejsce jest bardzo przyjemne i nie tylko dla zakochanych!:)

Jaga

W tym roku - 2021, po raz kolejny "Wiatrak" został uznany za najromantyczniejsze miejsce na Pomorzu Zachodnim. 21 marca zostanie postawiona przy nim ławeczka i wielkie, czerwone serce - plener zdjęciowy dla zakochanych