przewodnik subiektywny pisany przez Was dla Was

Ta ,,druga" , dzika plaża

Para / Szczecin / 4733

Z mężem jeździmy do Świnoujścia co roku, jak tylko robi się ciepło. Zawsze zastanawialiśmy się jak to jest na plaży, kiedy wokół nie ma tylu turystów - plaża to dla nas nie tylko piasek, ale mnóstwo parawanów, piłek plażowych wzbijających się w powietrze oraz liczne grupy spacerujących ludzi . Postanowiliśmy więc przekonać się o tym na własnej skórze i pojechać na dziką plażę, znajdującej się po drugiej stronie Świny - i zobaczyć plażę bez wcześniej wspomnianych ,,artefaktów";) 

Ciężko uwierzyć, że po drugiej stronie jest mnóstwo ludzi :)


Aby dostać się na drugi brzeg, należy skorzystać z przeprawy promowej. Wybraliśmy tą dla mieszkańców, prom kursuje częściej i jest ,,bliżej" naszego celu. 

Przeprawa promowa ,,Bielik
Przeprawa promowa ,,Bielik"


Przeprawa trwa tylko kilka minut. Po wyjściu z promu należy pojechać w lewo, następnie prosto aż zobaczymy pierwszą ścieżkę rowerową - R10. Jedziemy teraz do końca ścieżki, a potem dalej prosto aż zobaczymy drugi przejazd kolejowy, a za nim kolejny odcinek drogi dla rowerów. 


Trasa rowerowa R-10

Tą ścieżką, która raz bywa ,,ładniejsza", innym razem mniej, jedziemy do samego wejście na plażę. Dla zmotoryzowanych wybudowany jest parking, który wygląda na bezpłatny.

Drugi odcinek ścieżki rowerowej
Drugi odcinek ścieżki rowerowej - po lewej Gazoport, po prawej las
Parking przy wejściu na plażę
Parking przy wejściu na plażę

Już przy wejściu na plażę spotykamy innych zwiedzających. Na samej plaży jest bardzo mało ludzi, tylko jeden parawan i żadnej piłki, natomiast więcej roślin i zwierząt. 

Wejście na plażę
Wejście na plażę


Rowery też odpoczywają;)

Trasa ma około 4 kilometry, pokonaliśmy ją w około 20 minut. Na trasie nie występują żadne utrudnienia w postaci stromych pagórków, jedynie braki w odcinku drogi dla rowerów.  

Jeżeli ktoś ma ochotę na trudniejszą trasę , powinien nie skręcać w lewo przy gazoporcie, lecz pojechać prosto i w lewo - kierując się znakami na latarnię morską. Trasa jest dłuższa i wiedzie przez las ( bez ścieżek rowerowych).

Komentarze

Marek

Do Kasi - autora postu.
Cyt. :"Zawsze zastanawialiśmy się jak to jest na plaży, kiedy wokół nie ma tylu turystów..."
Bywa sympatycznie Kasu, bardzo sympatycznie....;)

Najnowsze aktualności

03 lut 2020 / 11:02:41

Luty 2020- program imprez

03 sty 2020 / 15:01:01

Styczeń 2020 - program imprez

02 gru 2019 / 13:12:15

Grudzień 2019- program imprez

24 paź 2019 / 13:10:24

Listopad 2019 - program imprez

26 wrz 2019 / 13:09:05

Październik 2019 - program imprez