przewodnik subiektywny pisany przez Was dla Was

Plaża w Świnoujściu - piękniejsza niż w Cannes

Rodzina / Wrocław / 4905

Wchodząc na plażę w Świnoujściu możemy ujrzeć rozległą piaszczystą powierzchnię o jasnym, drobnym piasku. Samo zejście jest utwardzone, a wejścia czytelnie oznaczone od A do J. 

Przed nami najszersza plaża nad Bałtykiem na której każdy może znaleźć dla siebie miejsce. Jest ona bardzo dobrze wyposażona w infrastrukturę, jako, że posiada deptak, system informacyjny, oświetlenie, kosze na śmieci oraz stanowiska ratowników i bary. 

Leżąc na plaży, możemy podziwiać pływające do Szwecji i Danii promy, czy inne statki przypływające i odpływające ze świnoujskiego portu. Żadne inne polskie miasto nie może pochwalić się naraz takimi cechami swojego kąpieliska. 

Fot. Michał Małysz

Wobec tego warto przyrównać świnoujską plażę do znanych zagranicznych miejscowości wypoczynkowych. Nie będę jednak porównywał Świnoujścia do pobliskiego Heringsdorfu, a od razu rzucę wyzwanie słynnemu francuskiemu Cannes. Tak się składa, że w Świnoujściu gościłem już ponad 10 lat temu i od razu zachwyciłem się plażą. W 2010 roku zobaczyłem także plażę w Cannes. Wydawałoby się, że lepszego wyboru na wakacje być nie może. Tymczasem rzeczywistość jest zupełnie inna, co obrazuje poniższe zdjęcie.

Fot. Michał Małysz

Plaża w Cannes jest plażą kamienistą, a w zasadzie żwirową. Jest ona położona przy samej drodze z Mandelieu-La-Napoule do Cannes, więc z zasady nie może być zbyt rozległa. Pogoda, jak się okazuje, też niekoniecznie jest gwarantowana. W sierpniu 2012 roku, kiedy po raz trzeci odwiedziłem Lazurowe Wybrzeże, srogo zawiodłem się na pogodzie. Cały tydzień padał deszcz, a jednego dnia w ogóle nie można było wyjść na plażę. W Mandelieu-La-Napoule na piasku widoczne były ślady po płynącej w kierunku morza wodzie z kałuży na ulicy. 

Fot. Michał Małysz

Dlatego nie powinniśmy ulegać stereotypom, że Cannes musi oznaczać lepsze warunki do plażowania niż Świnoujście. Wcale tak nie jest. To właśnie świnoujska plaża jest szersza, piękniejsza i zapewnia bardziej komfortowe warunki do wypoczynku. Pogody nie wybierzemy, ale wpływ na wybór plaży jak najbardziej mamy. I tutaj plaża w Świnoujściu zdecydowanie prezentuje się lepiej niż plaża w Cannes. Oczywiście jest to moje prywatne zdanie. 

Jeśli więc uważamy, że plaża w Świnoujściu jest dla nas "zbyt mała", to nie powinniśmy szukać przestrzeni na plaży w Cannes, gdyż możemy się bardzo rozczarować. Doceniajmy świnoujską plażę, która, jak widać, może śmiało konkurować z innymi znanymi ośrodkami nadmorskimi w Europie. Z pewnością jest ona piękniejsza niż wiele innych, nie tylko polskich, ale i śródziemnomorskich plaż.

Od wielu już lat rekomenduję plażę w Świnoujściu jako idealną plażę na wypoczynek i myślę, że wielu może moje zdanie potwierdzić.

Pozdrawiam wszystkich fanów świnoujskiej plaży! :) 

Komentarze

Hiszpan

Byłem w zaszłym roku w Maladze ( Hiszpania). Jest tam, ponoć słynna, plaża Malageta. Piszą o niej we wszystkich przewodnikach. Tymczasem to żwir i kamienie. Długa na 300 m, szeroka na 40 m. Porażka.W Świnoujściu jest czad. Bez porównania. Poza tym Malagę polecam.

Świnoujszczanka

http://www.plaza.swi.pl/ wklejam link do kamerki web na naszej plaży.

Najnowsze aktualności

03 lut 2020 / 11:02:41

Luty 2020- program imprez

03 sty 2020 / 15:01:01

Styczeń 2020 - program imprez

02 gru 2019 / 13:12:15

Grudzień 2019- program imprez

24 paź 2019 / 13:10:24

Listopad 2019 - program imprez

26 wrz 2019 / 13:09:05

Październik 2019 - program imprez